Úvod   Číslo 1   Číslo 2   Číslo 3   Číslo 4   Číslo 5   Číslo 6   Číslo 7   Číslo 8   Číslo 9  

F A F L   N E W S

Ročník 1, číslo 9 22.srpna 1995

Jirka na dovolenou.
T
o, že Jirka má dovolenou zaznamenal jistě každý z pravidelných návštěvníků naší hospody. Nastoupil na ní od začátku srpna a končí mu 6.9., kdy se opět do funkce vrátí. Zajímavější než tento fakt byla však situace, která nastala před jeho odchodem. Již ve čtvrtek 27.7., když jsem nastupoval v 17 hodin do práce byla mi podezřelá jeho veselost, která postupně přešla do stadia opilosti. Jirka začal trénink na dovolenou. Pro mne se naopak tato situace stala tréninkem na dobu, kdy budu v hospodě sám. V pátek byla situace o něco lepší i když ani zde se Jiří nevyhnul mírnému popíjení. Nejtěžší fáze tréninku však nastala v sobotu, kdy se muselo dokonce zavřít. Trénink však doufám splnil svůj účel a tak se snad Jirkovi dovolená vydaří. (SK)

O co se opřít.
N
avštíl náš lokál onehdá i hokejista Martin K. Postupem času se jeho opilost stala již pravděpodobně nekontrolovatelnou a milý Martin se svým mě bohužel neznámým přítelem začal vymýšlet ptákoviny. Jistě každý pozoruje jak postupuje plynofikace našeho města. Každý jistě viděl i zábradlí okolo množství výkopů. A právě Martin se rozhodl, že toto zábradlí použije pro jiný účel. Se svým přítelem se totiž najednou objevil s tímto zábradlím na ramenou ve dveřím hospody a zamířil s ním dovnitř. Jirka byl v tu dobu v perfektní náladě a tak nic nenamítal. Naštěstí při zavíračce oni dva pánové na zábradlí nezapomněli a odnesli si jej s sebou. Snad aby se měli oč opřít při ztrátě stability. (SK)

Další potomek.
J
iž delší dobu demografické studie hovoří o snižujícím se početním stavu příslušníků národa českého. Svou měrou k vyřešení tohoto problému přispěl i pan Jan Kodada, jemuž se v uplynulých dnech narodila dcera. Gratulujeme !! (SK)

Návštěvy.
S
nástupem léta jako by se roztrhl pytel s návštěvami příbuzných a známých. Za Jožkou přijela sestra a její známí a stali se takřka pravidelnými návštěvníky naší hospody. Až na veliké zklamání až nasrání, které mi způsobili tím, že si nechali rezervovat dva stoly a nakonec nepřišli, mohu konstatovat, že šlo o dobré hosty. Na známé narazil v naší hospodě i Roura. Tomu však byl trnem v oku jeden z těchto pánů, který popíjel při posezeních v naší hospodě limonádu. A tak se v neděli 6.8. rozhodl situaci vyřešit objednávkou : "Dej sem deci rumu a trychtýř". Samozřejmě jsem přání splnil. Onen muž však vytrval a tak nápoj vypili jeho přátelé. (SK)

Fotbalový memoriál.
V
sobotu 5.8. se na místním stadiónu uskutečnil memoriál Jardy Mareše. Vítězem se stal divizní tým z Písku. Na druhém místě se umístilo družstvo domácích, které v semifinále porazilo v derby zápase o dvě soutěže výš hrající Soběslav, ačkoliv tato je posílena o některé borce z našeho města. Součástí turnaje byla i střelba do branky na terče ze značky pokutového kopu, při kteréžto soutěži prokázal značnou dovednost i pan Jiří Karták, který si odnesl jednu z cen. (SK)

Tisková oprava.
V
minulém čísle došlo v článku o Pegasovi k mylné informaci o druhu jeho koupání. Nešlo o koupel v řece, ale o koupel v pískovně, Za chybu se omlouvám. Na významu článku tato chyba však nic nemění. (SK)

Informace ze skladu.
B
ěhem několika akcí konaných v letošním roce na dvoře naší hospody došlo k nahromadění některých oděvů a jiných věcí u mně v bytě. Protože možná někdo zapomněl, co si vlastně u mne zapomněl podávám tuto informaci o stavu skladu odložených předmětů. Chlup - bunda, Somrák - zimní kabát, Boby - chomout a koule, Tomáš Mild - naviják se satunou, Venca Malachov - pionýr a kolo. Bobovi Míků už jeho svetr bohužel nevrátím. (SK)

Další kaskadér.
V
sobotu 5.8. objevil se v naší hospodě další, kdo před hospodou zapomněl sesednout z kola. Byl to pan Jan V., který úspěšně i s kolem zajel až k výčepu, kde teprve sestoupil. Byl ve stavu, který prozrazoval, že se napájel již v jiném zařízení. Při odchodu si s sebou odnesl půllitr, přičemž slíbil, že jej určitě vrátí. Slouží mu ke cti, že na svůj slib nezapomněl, bohužel však přinesl nádobu, která se v naší hospodě nepoužívá. (SK)

Líbí se jim zde.
P
ravidelnými návštěvníky našeho lokálu se poslední době stali i někteří zaměstnanci firmy CONSO, která provádí práce na stavbě nové administrativní budovy na Povodí. Je mezi nimi i jistý Tonda, který si naše noviny oblíbil natolik, že si objednal komplet vydání našeho listu od čísla 1. (SK)

Proč zrovna teď?
M
ám za sebou dva týdny ve funkci vedoucího a tak bych rád shrnul co se mi podařilo a co ne. O kladech, pokud nějaké jsou víte nejlépe sami. Já se rozepíši o záporech. Hned první den jsem přecenil své možnosti a na plato jsem si naložil příliš mnoho piv . Odnesl to pan Roman Nohejl kterému jsem jedno pivo vylil přímo za krk. Potěšilo mne ovšem jeho konstatování, že bude radši chodit do Besedy, tam prý mají aspoň teplý pivo. Druhým podobně postiženým byl 14.8. pan Podlaha. Oběma pánům se tímto omlouvám. Dalším neúspěchem je smůla která se mi lepí na paty. V pondělí 7.8. jsem musel zavřít z důvodu poruchy na chladicím zařízení. Zavřeno bylo i následující den. Ve středu pan Kovář z Kardašovi Řečice provedl výměnu agregátu. Po montáži mi sdělil, že je stejně výkonný jako ten předtím. Proto jsem ve čtvrtek zapnul chlazení ve stejnou dobu jako dříve. Šok mi způsobil stav, který jsem nalezl na chlazení po mém příchodu do práce. Dá se nazvat snad jen totální zamrzlost. Musel jsem proto odložit otevření hospody o dvě a půl hodiny. Při práci na rozmrazování jsem totiž vypotřeboval celý bojler horké vody a musel jsem další ohřívat což práce značně zdrželo. Z tohoto výkonu nového chlazení jsem se poučil a již se nebude opakovat. Další ranou byla moje zdravotní indispozice v sobotu 12.8. Již předchozí den večer necítil jsem se ve své kůži, namlouval jsem si však, že to přejde. Odpoledne již mi bylo lépe a tak jsem normálně otevřel. Situace se však postupně opět zhoršovala a tak jsem byl nakonec nucen ve 21.30 opět zavřít Na pohotovosti mě překvapili touto diagnózou : "To by mohl být infarkt. Měl byste jet do nemocnice." V nemocnici v Táboře naštěstí diagnózu nepotvrdili, i když po příjezdu a natočení EKG mě vozili na křesle. Šlo jen o záchvat žaludku a jícnu a medikamenty, které mi předepsali, mi pomohly. Jirka jako známý odborník konstatoval, že prý to mám určitě z těch limonád. (SK)

Úvod   Číslo 1   Číslo 2   Číslo 3   Číslo 4   Číslo 5   Číslo 6   Číslo 7   Číslo 8   Číslo 9  

Aktualizace: 13.7.2000; 19:08:26