Úvod   Číslo 1   Číslo 2   Číslo 3   Číslo 4   Číslo 5   Číslo 6   Číslo 7   Číslo 8   Číslo 9  

F A F L   N E W S

Ročník 1, číslo 5 4.července 1995

Somrákovo dilema.
V
pátek ve večerních hodinách seděl již silně podroušený Míra Somrák v našem hostinci a řešil dilema. Zatímco ostatní otcové přemýšleli o tom, jak ráno budou muset vstávat s dětmi, Somrákovou hlavní starostí bylo to, že musí vstát a od rána opět pít. (MMH)

Přidání nebo ubrání ?
J
ak to tak bývá, jednou jsi dole jednou nahoře. Tak se také stalo, že si nádražáci i bez stávky vymínili zvýšení platu. Ovšem ne každému je přáno a tak se stalo, že navzdory přidání "Pižďovi" ubrali 100,- Kč. Nic na tom nemění ani to, že to bylo za nenošení helmy. (JN)

Chtějí ušetřit práci ?
P
oté, co si pod hrozbou stávky vyvzdorovali zvýšení platu pokoušejí se naši chrabří železničáři pravděpodobně o naplnění přísloví "Za hodně peněz, málo muziky". Jak jinak si vysvětlit to, že když dostali přidáno, zvýšil se rapidně počet železničních neštěstí? Není to náhodou tak, že teď, když mají plno peněz, snaží se postupně zlikvidovat všechny cestující, aby nemuseli nic dělat? (SK)

Dáda, chlast, dívky.
T
ak se v poslední době stalo pravidlem vidět Dádu ve společnosti dívky(stále nové). Poslední dobou se mu však situace vymyká z rukou. Jak známo veliký znalec opilství nedá bez alkoholu ani ránu a tak situaci vyřešil nabalením dvou dívek. Důvod byl zcela prozaický! Chtěl s nimi zajít na rumíka a potřeboval, aby jim bylo 18 let alespoň dohromady. (JN)

Poděkování.
C
htěl bych tímto poděkovat všem, kteří se podílejí na přípravě a vydávání FAFL NEWS. Je to velký přínos zvláště pro ty z nás, které sociální poměry donutili opustit blízkost našeho oblíbeného hostince, čímž jsme byli odsunuti mimo dění. Tímto způsobem se k nám dostanou čerstvé, seriózní informace a ne pouze zkreslený blábol, jak tomu bylo v minulosti. Děkuji hlavně p. Kaislerovi, že mohu hrdě prohlásit, že teď už jsem znovu v obraze. P.S.: Literární úroveň básní SK je mizerná. (MMH)

Ucpaná pípa.
P
o delší době jsem ve středu vyrazil do "A" na šipky a tam se přihodila málo vídaná věc. Lence se podařilo narazit prázdný sud. Po chvíli zkoušení konstatovala, že se ucpala pípa. Proto narazila druhý sud a přes všechno očekávání pivo opět neteklo. Po další chvíli zkoušení a chrčení pípy se obrátila o pomoc na majitele podniku. Ten po marném snažení vytočit z prázdných sudů aspoň kapku piva narazil sud třetí, tentokrát plný, a suše konstatoval, že se to holt musí umět. A tak Lenka za hurónského řevu a smíchu začala opět chladit naše vyschlá hrdla. (JN)

Z černé kroniky.
U
datný železničář neunesl zvýšení platu. 2.7. v časných hodinách, kolem třetí hodiny ranní bylo u hřbitovní zdi nalezeno horské kolo a nedaleko ležící mladý muž. Po drobném ošetření a probuzení byl identifikován. Ano, byl to opravdu Láďa, alias Pižďuch. Známky agresivity neprojevoval a po krátkém a velice rozumném monologu byl odvlečen před dveře svého bytu. Snad došel. (VL)

Nosáči.
J
ak již každý ze stránek tohoto listu ví, přihodila se Bobymu nemilá věc.Upadl na cizí nohu a přerazil si nos. Nebylo by to tak nejhorší, kdyby ovšem navštívil lékaře a nechal se ošetřit. Takto se mu ovšem přihodilo něco podobného jako Somrákovi a Bobovi. Nos se mu značně zhrbolatil a naneštěstí ještě odklonil z původního směru. A tak se Boby zařadil do rodiny tak zvaných "nosáčů". Blahopřejeme ! (JN)

Nová krev.
U
ž to vypadalo, že naše pomalu stárnoucí banda jenom těžko sežene ještě nějaké následovníky. Před několika dny se ale blýsklo na lepší časy. Malý rybíz, ač ještě mlád (18 měsíců) se pokusil o nemožné a zavdal si takovým stylem, že musel být odvezen do nemocnice, kde konstatovali naprostou "sjetost". A tak se zdá, že (pokud se tento mladík bude držet nastoupené cesty a bude po tatínkovi) ještě není všem dnům konec a nějaké mládí by se mohlo do naší bandy zapracovat. Jenom si budeme muset nějaký rok počkat. (JN)

Nemám klíče.
Ž
ádám tímto všechny opilce i jiné případné návštěvníky, kteří se u mne v neděli před 17-tou hodinou dožadují vpuštění do hospody, aby tak již nečinili. Nemohu jim v žádném případě vyhovět, neboť nemám od hospody klíče. Za splnění mého přání předem děkuji. (Hlavně tobě Luďo). (SK)

Čas dovolených nastal.
A
je to tady. Prázdniny, léto, dovolené, vyjížďky na vodu, letní lásky, zklamání a zapomínání. Jak už to tak chodí, právě když začíná toto období, horší se počasí a to jistě nepotěší. Ty, co vysedávají v naší hospodě však takové maličkosti, jako je déšť či bouřka, nemohou rozházet. Přes zchátralý stav budovy nám zatím do chalupy neteče, takže o nic nejde. (SK)

Prázdninová soutěž.
R
edakce listu FAFL NEWS vyhlašuje soutěž Nejlepší foto z dovolené. Soutěže se může zúčastnit každý kdo se přijde pochlubit tím, jak strávil dovolenou a bude to mít fotograficky zdokumentováno. Uzávěrka přihlášek bude 15.9.1995. Soutěž vyhodnotí odporná ( či odborná ) porota složená ze mně. Hlavní cena - předplatné plátku FAFL NEWS na jeden měsíc. (SK)

Nový automat.
V
čera byl v naší hospodě nainstalován nový výherní(?!?) hrací automat. Jedná se o takzvaný mincák a maximální možná výhra je na něm 7900,- Kč. Pravidla a herní plán vám ochotně vysvětlím já, či má-li snad někdo potřebu přečíst si jejich originál bude též k nahlédnutí. Takže vy všichni kteří jste spalováni hráčskou vášní chutě do toho! (SK)

Úvod   Číslo 1   Číslo 2   Číslo 3   Číslo 4   Číslo 5   Číslo 6   Číslo 7   Číslo 8   Číslo 9  

Aktualizace: 13.7.2000; 19:07:40