Úvod   Číslo 1   Číslo 2   Číslo 3   Číslo 4   Číslo 5   Číslo 6   Číslo 7   Číslo 8   Číslo 9  

F A F L   N E W S

Ročník 1, číslo 6 11.července 1995

Kterak Brabčák cigarety nakupoval.
J
ednoho krásného dne, poté co opustil naší hospodu, navštívil Brabčák ještě Arabelu. Jsa již v náležitě přátelské náladě, hned na dvorku přidružil se k jakýmsi lidem tam již sedícím. Jásavě se s nimi vítal a mohutně je zdravil. Tito však, patrně jej neznajíce, nechápavě naň hleděli. Brabčákovi však nebylo zadosti pouze toto srdečné přivítání. Po nezbytném představení jal se neznámým nabízet výrobky nejmenované kosmetické firmy. Těmto však nebylo toto obchodní jednání příliš po chuti a tak rozhodli se Brabčáka se zbavit. Jeden z pánů v této společnosti, všimnuv si neobvyklé značky Brabčákových cigaret převedl jednání na ně. Slíbil Brabčákovi za levný peníz sehnat jejich větší množství. Brabčák, protože byl již společensky dost unaven, nezaváhal a složil tomuto neznámému zálohu 600,- Kč a spokojen s uzavřeným obchodem společnost, kterou již patrně v životě nespatří, opustil. (SK, námět z dobře informovaných kruhů)

Topná sezóna začala ?
T
ak nám, zdá se, začalo léto a rtuť teploměru se začíná šplhat až nepříjemně vysoko. To ovšem nezabránilo Chlupovi a Pegasovi v tom, aby v sobotu 8.7.1995 zatopili v kotli. Rázem bylo v hospodě příjemněji. Venku 30° C ve stínu, na kotli 100° C, topení rozžhavené. A tak měli hosté zdarma ke konzumaci ještě saunu. (SK)

Špona má dovolenou.
J
ak správně trávit dovolenou ukazuje vlastním příkladem všem našim hostům Špona. Jaképak drahé cestování, přeplněné hotely a pláže, neznámá místa a neznámí lidé. Vždyť jistě existuje příjemnější způsob. A tak se Šponova dovolená skládá z každodenní inspekční cesty po veselských hospodách, na kteréžto trase má nezastupitelné místo i náš lokál. Děkujeme za to, že nám konečně někdo ukázal správný způsob trávení dovolené.

Chtěl jsem jen své kolo !
D
ne 4.7.1995 v úterý jsem zašel na dvě. Průměrná pitka u Faflů se změnila v podprůměrnou v Arabele. Problém byl v tom že jsem si zamkl kolo ke kolu již opilého Bati. Asi ve 24.00 Somrák, který se již těžce orientoval, začal lákat zde přítomné opilce na zábavu do Vesců. Nevěnoval jsem tomuto pozornost do té doby, kdy jindy veselý Ivo, v tu dobu již v těžké depresi, podpořené notnou dávkou alkoholu, začal se ošívat a řvát platím. Jelikož toto slovo u Bati neznám, udiveně jsem hleděl co tím myslel. Sesunul se z baržidle a krokem přepracované masérky z E55 odcházel z lokálu. Nechápal jsem jednání svého přítele. V odpověď na dotaz zda odchází, uslyšel jsem cosi o pánském přirození. Jelikož znám svého nejmilejšího kamaráda následoval jsem jej. To co se dělo venku snad ani nejde popsat. Se slovy "Ty debile, já ti to říkal" a "Ty kreténe, naposled jsi si ke mně zamkl kolo" několikrát mé kolo nakopl a odešel se bavit mezi vesnické burany do Vesců. Měl jsem tak velkou radost, že jsem dostal své kolo, že jsem to jel oslavit do HERNA-BARU, kde mi od šoku pomáhal Honza Pekárna, což mě úplně dodělalo. Musel jsem se opít. Přesto stále nechápu jednání svého nejmilejšího přítele. (VM)

Redakce Fafl News.
M
noží se dotazy, kdo se vlastně skrývá pod značkami označující autora jednotlivých článků. U těch autorů, kteří mi zveřejnění svého jména nezakázali, tak činím.(SK) jsem já, tedy Stanislav Kaisler jr., pod značkou (VL) se skrývá Vlastík Malachov. Značka (MMH) patří Miroslavu Marečkovi Horákovi. Pod zkratkou (JN) publikuje jeden z našich hostů, který si nepřeje být jmenován. Jeho pseudonym jest Josef Novák, ale pravé jméno prozradit nemohu. A konečně autor předcházejícího článku (VM) není nikdo jiný než Venca Malachov. (SK)

Posezení na dvoře.
L
etní počasí láká k tomu aby se konzumace odehrávala na dvoře. Toto však musí mít svá pravidla. Na dvoře jsou stejné ceny jako uvnitř. Je zde samoobsluha, nápoje budou donášeny pouze v případě menšího frmolu uvnitř a to zcela výjimečně. Pokud se bude konzumace odehrávat na dvoře je nutné uvědomit si funkci vrátek mezi dvorem a chodbou hospody. Tato vrátka mají zamezit tomu, aby Miloš mohl utéci do hospody a následně na ulici. Proto je nutné, aby ti co chlastají na dvoře, vrátka zavírali, jinak Miloš uteče a já abych ho pak sháněl po všech čertech. Děkuji za spolupráci. (SK)

Co dokáže ženská !
V
čera, 10.7.95, navštívila naši hospodu podivná ženština. Uvedla se podivným řevem na téma vlastní tchýně, jehovisté a podobně. Vůbec to ze začátku vypadalo, že umí jenom křičet, protože tichého slova od ní člověk jen ztěží uslyšel. Nejzajímavější na celé její návštěvě však byla reakce našich hostů. Ti se chovali tak, jako by je přivezli z pustého ostrova, kde ženskou 10 let neviděli. Výkřiky "Na stůl !", "Striptýz!", "Poháry dolu!" a ohlušující tleskot naplnily celou hospodu. Poté co se Jirka pokusil situaci uklidnit následovaly výzvy, žádající výměnu hospodského. Chování některých hostů vyloženě překvapilo. Především u pánů středního věku byla reakce obzvláště bouřlivá. Zajímavě reagoval na návštěvu i Dáda, který si s onou mladou dámou později povídal. Rozhovor ho strhl natolik, že si koupil za vlastní peníze 2 (slovy dva) rumy a zapomněl je nad někým zkusit vyhrát. (SK)

Jožka na pochůzce.
T
i kdož naši hospodu navštívili včera, měli možnost se na vlastní oči přesvědčit jak náročnou práci mají zaměstnanci Povodí Vltavy (jmenovitě Jožka). Celodenní práce a pochůzka podél svěřeného úseku řeky Lužnice ho zmohly natolik, že sotva dokázal nasednout na kolo, když hodlal opustit naši nálevnu! (SK)

Výzva.
J
iž se zdálo, že okruh přispěvatelů bude širší než jen já. Ovšem toto číslo, až na jednu čestnou výjimku, opět píšu sám. Proto vás vyzývám - pomozte! Kdybych parafrázoval jeden známý výrok tak bych mohl říci, že jaké noviny si napíšete, takové je budete mít. (SK)

Konec sezóny.
N
a ukončení fotbalové sezóny byl opět pro mužstvo žáků připraven zajímavý program. V přátelském zápase se družstvo žáků utkalo s mančaftem svých rodičů. Oporou teamu byli dva členové obsluhujícího personálu naší hospody - Hanka, která hájili branku a Jirka, který na hrotu útoku provětrával obranu soupeře. Výsledek nebyl důležitý, ale naznačil možnosti dorůstající generace. Po skončení zápasu následovalo posezení s opékáním buřtů. A zde opět synátoři naznačili své možnosti. Zatímco tatínkové zápolili se svým sudem piva dlouho do noci jejich synové svůj sud (zatím limonády) zvládli během doby o mnoho kratší. (SK)

Úvod   Číslo 1   Číslo 2   Číslo 3   Číslo 4   Číslo 5   Číslo 6   Číslo 7   Číslo 8   Číslo 9  

Aktualizace: 13.7.2000; 19:07:31