Úvod   Číslo 1   Číslo 2   Číslo 3   Číslo 4   Číslo 5   Číslo 6   Číslo 7   Číslo 8   Číslo 9  

F A F L   N E W S

Ročník 1, číslo 4 28.června 1995

Návštěva ze Sezimáku.
V
sobotu 24.6.1995 se v naší hospodě objevil zájezd opilců ze Sezimova Ústí a okolí. Přestože jejich množství a vzhled slibovali velký kšeft, byl pan Karták nucen konstatovat, že na Sezimáku neumějí pít. (SK)

Jirka neví ?
K
aždý správný piják kořalky ví, že na koňak a whisky se používá uzavřený tvar tenké sklenice konstruovaný tak, aby se tekutina na dně dala zahřívat teplem dlaně, kterou objímáme spodní část číše. Jen tak se dá zachytit typické aróma nápoje, např. Jacka Danielse. Dočkáme se snad pití z kýblu? Bude nutná rekvalifikace? Nedivme se znalci a požitkáři Chlupovi, že odmítá pít více jak půllitr za večer. Možná by bylo zdrávo inovovat inventář, neboť se stávajícími nádobami do Evropy vstupovat nelze. (VL)

Šupák přesvědčil !
K
rásný páteční večer 23.6.95 začal zmatkem způsobeným poněkud přehozeným zasedacím pořádkem. Večer naší nálevnu navštívil světem nedoceněný herec, režisér, filmař, textař, básník, hudebník, milovník jižních Čech ..... prostě umělec Václav Koubek. Přesvědčil hosty, že akordeon není jen pouhým doprovodným nástrojem pro opilé kmety, vyřvávající oplzlé odrhovačky, ale ušlechtilým hudebním nástrojem. Hudební perly, jako např. Nemám rád, Brácho puč mi civil, Vánoce, Šaty šupáka a podobné svým srdečným a upřímným projevem uchvátily a sklidily zasloužené ovace. Je jen škoda, že byl Václav unesen místními opilci kamsi na loď. (VL)

Krasin jezdí bez benzínu
J
e sobota hodně brzy ráno(asi 1.00 hod.) a já jsem se rozhodl opustit loď, kde jsem byl navštívit oslavu Rourových narozenin. Najednou zjišťuji ,že směr Veselí hodlá odjet i Krasin a jeho Trabant. Domlouvám si odvoz domů. Vše má však několik háčků. Jednak musím naložit kolo a další problém jest nepříliš dobrý technický stav vozidla(prostě nestartuje).Ale co to! Již slyším motor! Krasinovi se podařilo nastartovat. Běžím za ním aby mi neujel. Chci strčit kolo do kufru, když v tom motor zhasíná a Krasin vystupuje z vozidla. Prý musí odemknout kufr. Ten je však již otevřen a je v něm i kolo. Krasin smutně opět nastupuje a žádá o roztlačení. Úkolu se ujímám já a Jožka. Tlačíme tam, zpátky, zase tam, znovu zpátky - asi 10 min. a Trabantík nic. Síly pomalu docházejí. Krasin už ztratil trpělivost a vylézá. Jde prej pěšky. Přesvědčíme ho ať to zkusí ještě jednou. Tlačíme tam, zpátky. V tom se z auta ozve vítězný řev. "Mám to, mám to ! Vždyť já měl zavřenej benzín!". Jen naše fyzická vyčerpanost zachraňuje Krasinovi život. Zabít ho by však stejně bylo málo. Aspoň, že se omluvil. Tlačíme tam - a Trabantík po dvou metrech chytá a odjíždíme do Veselí. (SK)

Tenisové utkání.
P
an Zelenka porazil v tenisovém zápase na jeden set pana Kartáka 6:4!(JK)

Krade se !
V
pondělí 26.6 někdo odcizil na záchodě nápis upozorňující na nesprávnost odhazování vajglů do pisoáru. Hanba mu a fuj! (SK)

Jitule i potmě vidí.
P
o skončení páteční provozní doby slečna Jitka S. z Neplachova odjížděla se svým autem a jako spolujezdce přibrala Plha. To, že pokud je tma, musí mít rozsvícena světla jí sdělila hlídka policie u kostela. Jitule se je snažila přesvědčit, že na to nezapomněla ale že to udělala schválně, jako takovou malou frajeřinu. (SK, námět Plch)

Pruty nevydržely.
V
sobotu 10.6.95 konala se akce pro děti na pískovně. Pečením prasete byl pověřen Jožka Velcl. Po celý den maskovaně popíjel kolu s rumem, přičemž tvrdil, že pije pouze kolu. Není proto divu, že poté co s pečením skončil, byl již po jedné hodině ve stadiu značné společenské únavy. Poté co se rozhodl odjet do vlkovské hospody neudálo se cestou nic dobrého. Jožkovi se podařilo rozlámat rybářské pruty, které vezl, a málem i sebe samého. (SK, námět M.CH.)

Nový rytíř z Brtníku.
V
sobotu 24.6.95 se pravděpodobně někdo pokoušel napodobit pana rytíře Brtníka z Brtníku ze známého filmu Ať žijí duchové. Na rozdíl od něj se však nepokoušel projít zdí, nýbrž zavřenými vrátky na dvůr. Musím uznat, že se mu to podařilo, ovšem vrátka to nevydržela. Miloš okamžitě využil příležitost a zdrhnul. (SK)

Baťa překvapil.
V
ýborná nálada a příjemný večer v pátek 23.6.95 způsobily nemožné. Baťa v dobrém rozmaru při konečném účtování mile překvapil. Tentokrát bez protestů a s úsměvem na tváři zaplatil nejen svou konzumaci, ale i prohru v nesmyslné a předem prohrané sázce. A to už je co říct. (VL)

Malování na chodníku.
V
sobotu 24.6.95 uskutečnila se před naší hospodou soutěž v malování na chodníku Účast nebyla velká, ale co chybělo na kvantitě to se ukázalo v kvalitě. V soutěži zvítězil na základě rozhodnutí odborné poroty (pánové Karták a Kaisler) Pegas s portrétem Bati a získal tak hlavní a jedinou cenu - elektronické součástky. V neděli bohužel přišel liják, který smyl nejen(řečeno s Cimrmanem) všechno zlé a špatné, ale i všechna umělecká díla z naší soutěže. (SK)

Pan Krčma nerozumí vtipu ?
T
i co jsou u nás častými hosty jistě postřehli, že už delší dobu nenavštěvuje naší hospodu pan Krčma. Kdyby k tomu měl závažné důvody nedá se nic namítat, ale urazit se kvůli jednomu vtipu o seně a kachnách je snad příliš. (SK, námět JK)

Krev není voda.
J
iž se zdálo, že Dáda dá přednost lásce před konzumací, ale nakonec se vše v dobré obrátilo. Mazaný Dáda skloubil příjemné s užitečným a svou přítelkyni vodí s sebou. Konec konců proč ne, i hospoda může být romantická a nejsou zde klíšťata. Jiří si může ruce mnout, neboť má dalšího stálého hosta. Dádovi všichni tento stav přejeme a tiše doufáme, že tento krásný vztah vytrvá. (VL)

Už se uchytily.
P
řestože je to teprve týden co byly do naší hospody uvedeny nápoje Tequila a Jack Daniels lze již dnes říci, že se uchytily. Déčko již za vydatné pomoci Boba Tilmanů dopil první láhev a i Chlup, přes dohady na téma z jaké sklenice se má whisky pít, naznačil, že nebude mít s konzumací potíže. (SK)

Baťa to vzal sportovně.
V
sobotu 24.6.95 stal se Baťa terčem mnoha vtipů na téma on a párky. Bral to až překvapivě sportovně a nenechal si zkazit náladu. Jedinou jeho negativní reakcí bylo, že zahodil Pegasovi skleněnou kuličku. Baťa ovšem tvrdí, že kuličku nezahodil, nýbrž že mu upadla a on se pouze odmítl pro ni sehnout. (SK, námět Pegas, Baťa)

Reakce na článek Baťa neví co je párek.
B
yl jsem požádán o zveřejnění Baťovi odpovědi na dnes již notoricky známý článek Baťa neví co je párek. Baťa považuje tento článek za snůšku nepravd a polopravd, které jsou vytrženy z kontextu. Proto, aby si čtenář mohl udělat obrázek o tom , co se vlastně tenkrát přihodilo zveřejňuji Baťovu verzi případu. "Neobjednával jsem si párek, ale parase a domníval jsem se, že to bude jen jedna nožička. Myslím, že to věděl i Jirka, protože když mi můj pokrm nesl, již se potutelně usmíval a dle mého názoru mne provokoval a moc dobře o tom věděl. Když jsem protestoval, vznikla ona známá diskuse o tom, že párek jsou dvě nožičky. Prohlašuji, že vím o tom, že to tak je." Tolik tedy Baťova verze případu. Není to doslovný přepis toho co mi řekl, ale domnívám se, že jsem vystihl význam toho, co chtěl sdělit. Pokud tomu tak, Baťo , není můžeš si za to sám, protože jsi mi svůj názor nechtěl dát písemně. (SK, námět Baťa)

První předplatitel.
P
oté, co jsem vlastně náhodou zkusil napsat první číslo FAFL NEWS netušil jsem jakou si tento plátek získá oblibu. Vidíte to i na dnešním čísle, které se i rozsahem podstatně liší od těch předchozích a dalším rozdílem je to, že ho konečně nepíšu sám, ale našel se i další přispěvatel. Zájem o tento tisk je již bohužel takový, že mi to leze do peněz. Původních pět výtisků již nestačí. Platím za jednu stránku v rozmnožovně 1,- Kč, takže když to bylo jen pět korun, byl jsem ochoten je dát. Dnes se má však situace tak, že jeden výtisk má čtyři stránky a chce ho minimálně deset lidí a to mě stojí už 40,- Kč. Proto jsem bohužel nucen konstatovat, že pokud si bude někdo chtít FAFL NEWS odnést s sebou domů, budu po něm požadovat 1,- Kč za stránku. Vydání bude probíhat tak, že udělám jeden výtisk, který bude k dispozici pro přečtení v hospodě a ten, kdo bude chtít výtisk pro sebe mi to oznámí a já mu jej za příslušný poplatek udělám. O tom, že zájem stoupá svědčí to, že již mám prvního předplatitele. Mareček, protože se po většinu času ve Veselí nezdržuje a přitom má eminentní zájem vlastnit kompletní vydání FAFL NEWS, předplatil si u mne 50 stránek dopředu. Také řešení. Dnes poprvé je také součástí listu literární příloha. Hodlám v ní zveřejňovat básně, krátké povídky, fejetony, vtipy a podobně. Kdo by měl zájem o zveřejnění nějakého svého dílka, nechť ho předá mě. (SK)

Tipy na víkend.
V
íkend na přelomu června a července je bohatý na nejrůznější kulturní akce konané v blízkém i vzdálenějším okolí našeho města. V pátek 30.6. je to např. v Třeboni v rock-clubu Torpédo koncert českobudějovické skupiny My Dry Willow nebo vystoupení veselské skupiny O.Š.N. v táborském klubu Orion. V sobotu jsou to dvě velké akce. Ta první se koná v Paďousích (Sezimovo Ústí I.) v hospodě U Křivánků. Vystoupí kapely VO100SEX, Jordán blues band a několik zahraničních souborů. Druhá se koná v Prčicích. Vedle nám známých seskupení, jako je O.Š.N., Cháron, Spice, vystoupí ještě celá řada dalších skupin. (SK)

Roura oslavil 40.
A
č se to možná zdá neuvěřitelné, oslavil Josef Roura Trubáček minulý víkend své již čtyřicáté narozeniny. Oslavy započaly vlastně již ve čtvrtek, kdy se mu téměř podařilo zlikvidovat zásoby sektu v naší hospodě. O víkendu probíhala akce na lodi u pískovny. Odtud však příliš informací neprosáklo a tak vás bohužel nemohu podrobněji informovat o jejím průběhu. (SK)

Omluva.
O
mlouvám se tímto všem, kteří spoléhali na informační hodnotu tohoto listu a zapomněli koukat na vývěsku o otvírací době. Zapomněl jsem totiž ve FAFL NEWS zveřejnit oznámení o tom, že je neděli 25.6. bylo zavřeno. (SK)

LITERÁRNÍ PŘÍLOHA FAFL NEWS
   Marek "Máca" Cihlář
   h o v n o
   -------------------------------------------
   tak se mi včera do cesty
   připletlo HOVNO !
   velký jak cep
   a zmrzlý jak rampouch.
   najednou myšlenka, zlomek
              vteřina
   já do něj kop
   a vono rozlítlo se
   jak střepy na podnose
   když číšník zametá z hospody
           cvok !
   jako by nevěděl
   že zejtra budou tam zase.

   Marek "Máca" Cihlář
   vlak
   -------------------------------------------
   ve vlaku čistim si sirkou ucho
   pak přišla výhybka, bolest a ticho
   "je to vážně pohoda"
   kecy budu drcen
   už jen z jedný polovičky
   muziku vnímat budu
   dvakrát víc srdcem
   z ucha věšák na rolničky
   a půl hlavy v sudu

   Stanislav Kaisler
   Kredenc
   -------------------------------------------
   Na dřevěný kredenci
   mý starý báby
   myši tam dovádí 
   mají se rády

   Myšák Micky zprznil myšku Emilku
   mají spolu velmi krásnou rodinku
   Micky musí chodit do práce
   živit tolik myší není legrace
    
   Myšák Micky zrovna dneska hákuje
   Emilka ty děti v klidu fuckuje
   Až se myšák Micky vrátí z ledničky
   udělá si nový myší dětičky

   Mickyho to jednou bavit přestane
   všechny svoje děti s chutí vyžene
   Emilce pak bude trochu do pláče
   bude taky muset chodit do práce

   Stanislav Kaisler
   Na mostě
   -------------------------------------------
   Na mostě přes řeku Lužnici 
   stáli dva městští strážníci.
   Plivali z mostu do vody,
   dávali si v tom závody.
   Ve chvíli největší pohody
   spadnul ten starší do vody.
   No a že plivat se nesluší
   tak místo vody mu do uší
   natekly produkty plivání
   nikdo se smíchu nebrání.
   

Úvod   Číslo 1   Číslo 2   Číslo 3   Číslo 4   Číslo 5   Číslo 6   Číslo 7   Číslo 8   Číslo 9  

Aktualizace: 13.7.2000; 19:07:49